Open menu

 Петокласниците от 5.а и 5.б клас в ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ се превърнаха в истински урбанисти и архитекти по време на открития интердисциплинарен урок „Изграждане на устойчива градска среда“.
 Учениците съчетаха знания от пет различни предмета по впечатляващ начин:

  • История и български език - проучиха римските терми в Кюстендил чрез работен лист за четене с разбиране и научиха как древна Пауталия е използвала ресурсите си устойчиво;
  • Математика - влязоха в ролята на ландшафтни архитекти и проектираха градско озеленяване, използвайки геометрични фигури, като пресметнаха площта на градинките си;
  • Технологии и предприемачество - създадоха макети на зелени квартали с мисъл за чиста енергия и споделени пространства;
  • Физическо възпитание - доказаха, че устойчивият град има нужда от здрави и активни граждани.

 Гордеем се с нашите ученици и техните учители! Те показаха, че когато учим с вдъхновение и прилагаме знанията на практика, резултатите са зашеметяващи. Поздравления за креативността и енергията!

IMG
att.8kriEghT1PDr6eWvmPIrxbqfzPSy0g4wR H14TF2jD
att.BnqQbaucN5 ov413QzNpVSfy1iPXlUTOo4t8MxGA DQ
att.cwAgU 83wWurdglZ4VJvrUO3XvgaChIG Xt-Zwp5E2E
att.h1R8TYthSc8i4AV5R0soaOUHuJ6X3aLyVSOsavekdGU
att.pSm pHazcjT7scF7tKAkheFH6XC7XGYZZiav4BstAW