На 15 юни 2026 г. учениците от 6.а и 6.б клас замениха класните стаи с едно по-различно и изпълнено с приключения място – Зоологическата градина в град София. Посещението бе перфектният завършек на учебната година, съчетаващ забавлението с нови знания за животинския свят.
Учениците, придружени от своите класни ръководители - г-жа Силвия Георгиева и г-жа Теодора Дамянова, и от учители г-жа Александра Манова и г-жа Миляна Арсов, имаха възможност да се докоснат отблизо до екзотичния свят на природата. Сред най-големите атракции за деня бяха големите котки, приматите и екзотичните обитатели.
Освен забавление, посещението имаше и своята образователна цел. Учениците се запознаха с любопитни факти за местообитанията на различните видове, техния начин на живот и значението на опазването на застрашените животни на планетата.
Денят завърши със споделени емоции и, разбира се, планове за следващото голямо училищно приключение.
Посещението в Зоологическата градина е част от дейностите по изпълнение на Национална програма ,,Иновации в действие” - Модул 1 ,,Нови учебни предмети, модули и интердисциплинарно учене”.
Пожелаваме на шестокласниците още много слънчеви емоции през лятната ваканция!
Истински триумф за ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ на Националния кинофестивал „Ученически обектив“!
На 12 юни 2026 г. Театрално-културният център на 51. СУ „Елисавета Багряна” се превърна в сцена на един голям успех за нашето училище. В оспорвана конкуренция с 58 екипа от цяла България и чужбина, нашите момчета от 12.б клас буквално завладяха фестивала! Екипът ни в състав Гуидо Галени, Виктор Валентинов и Иво Джермански, под вдъхновяващото ръководство на г-жа Албена Джонева, спечели най-престижните отличия.
ПЪРВО МЯСТО за невероятния документален филм „(НЕ)ПОЗНАТОТО КРАИЩЕ - 2“.
Индивидуалните награди също отидоха при нашите талантливи зрелостници:
> За най-добра режисура – Виктор Валентинов
> За най-добри екранни разказвачи – страхотното трио Виктор, Иво и Гуидо
> Двоен триумф за Гуидо Галени, който грабна призовете за най-добра операторска работа и най-добър монтаж!
Този мащабен успех доказва, че талантът, трудът и креативността винаги се отплащат. Поздравления, момчета! Гордеем се с вас и ви пожелаваме да продължавате да творите със същия плам и вдъхновение и занапред в живота!
На 10.06.2026 г. учениците от 7. А клас, с ръководители г-жа Ася Зафирова и г-жа Йорданка Борисова, участваха в открит интегриран урок по история и цивилизации и английски език на тема „Съвременните българи в Европа и света“.
В ролята на експерти от „Министерството на бъдещето“ седмокласниците анализираха исторически факти, статистически данни и процесите на българската миграция след 1989 г. След това приложиха знанията си, за да разработят проекта „Дигитален мост“ – платформа за връзка между България и българските общности по света.
Работейки в екипи и с предварително определен бюджет, учениците предложиха иновативни решения – AI преводачи, мобилни приложения, интернет училища и технологии за виртуални исторически и културни преживявания.
„България е силна, когато българите са свързани, независимо къде по света се намират!“ – споделиха учениците от 7. А клас.
Група Die giftigen Talente от ПМГ „Проф. Ематуил Иванов" за поредна година е отличена с призове в няколко категории на Нациалния многоезичен театрален феситивал „Словото - сила и необятност" - гр. Велинград.
Учениците - Адриана Григорова, Анастасия Георгиева, Алена Николова, Борислава Данчева, Магдалена Беловодска, Моника Цветанова, Белослава Георгиева, Петър Мечков, Георги Ангелов и техните ръководители д-р Юлиана Карпузова и г-жа Аделина Николаева представиха театралната постановка на немски език Dornröschen /„Спящата красавица"/.
Учениците бяха отличени с четири награди:
> Първо място за най-добра драматургична адаптация в категория „Немски, руски и испански език"
> Първо място за най-добро групово представяне
> Второ място за танцувално предизвикателство
> Трето място за танцувално предизвикателство
Специални благодарности на нашите дарители - фирма БАСВУЛК ООД, без чиято подкрепа нямаше да имаме възможността да се насладим на тези положителни емоции.
Пореден голям успех за отбора на ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ – Кюстендил! Нашите млади огнеборци завоюваха трето място в дисциплината „400 м щафетно бягане с препятствия“ сред 28-те най-добри отряда в България – областните шампиони, достигнали до Републиканския финал.
Като национални шампиони от миналата година нашите възпитаници имаха честта да бъдат знаменосци на юбилейните ХХV Републикански състезания – заслужено признание за положения труд, постигнатите успехи и авторитета, който отрядът изгради през последните години.
В дисциплината „Бойно разгръщане на състезателна пътека“ допуснахме грешка, която ни лиши от възможността да се борим за по-предно класиране. Но истинската сила на един отбор не е в това никога да не греши, а в това да намери сили да се изправи, да извлече поука и да продължи напред още по-мотивиран и по-силен.
МПО „Млад огнеборец“ е състезание, в което всичко се решава за секунди. За този кратък миг състезателите трябва да покажат концентрация, дисциплина, бърза мисъл, отлична координация и способност да вземат правилни решения под огромно напрежение. Именно затова този отряд е толкова ценен – той изгражда отговорни, уверени и подготвени млади хора, които се учат да бъдат лидери, да работят в екип и да носят отговорност за всяко свое действие.
Благодарим на Община Кюстендил за постоянната подкрепа, доверието и вярата в нашия отряд. Убедени сме, че заедно изграждаме традиция, в която Кюстендил ще продължи да бъде сред водещите отряди на МПО „Млад огнеборец“ в България.
Поздравления за нашите млади огнеборци за труда, постоянството, характера и волята, които показват всеки ден в тренировъчния процес! Една грешка не определя един отбор. Определят го упоритостта, дисциплината и желанието винаги да върви напред.
През месец юли на отбора предстои участие на най-високия международен форум по пожароприложен спорт за ученици, където ще представя България пред света. Пожелаваме им здраве, увереност, достойно представяне и още много поводи за гордост!
Отряд МПО „Млад огнеборец“ – ПМГ „Проф. Емануил Иванов“:
Радослав Йорданов – V б клас
Александър Йорданов – VI а клас
Елена Кирилова – VI а клас
Валентин Йорданов – VIII а клас
Мартин Георгиев – VIII в клас
Андрей Димитров – IX а клас
Калоян Иванов – IX а клас
Теодор Каназирев – IX а клас
София Калвин – IX В клас
Виктор Георгиев – IX г клас
Ръководител на отбора: г-жа Лилия Георгиева
Гордеем се с вас! Кюстендил се гордее с вас! България ви очаква!
На 5 юни се състоя първият концерт на ВГ „Музикална палитра“ – събитие, което постави едно красиво начало и показа резултата от сериозна работа, постоянство и любов към музиката.
В репертоара бяха включени песни от различни музикални жанрове, както и изпълнения на английски и испански език.
Залата беше изпълнена с родители, колеги и приятели, чиито аплодисменти създадоха силна подкрепяща среда.
Гост-изпълнители на празника бяха и децата от новосформираното трио "Взрив" - Кристина, Деница и Емануил от 6. а клас, които изпълниха песента Behind blue eyes На „Лимп Бизкит“.
В края на концерта директорът на училището поздрави ръководителя на вокалната група г-жа Галя Златковска и всички участници, като в своето обръщение тя им пожела съвсем скоро да имат възможност да се изявят и на голямата сцена.
Поздравления за прекрасния концерт!
От 3 до 7 юни се проведе финалният етап на Ученическите игри по волейбол за девойки 8.-10. клас в град Смолян. Нашите момичета станаха първи абсолютно безапелационно, отвявайки конкуренцията и печелейки всичките си мачове без да загубят нито един гейм от началото до края на турнира, а Божидара Стоянова беше отличена за MVP - „Най-полезен състезател” на турнира!
В груповата фаза бяха победени последователно отборите от Пловдив, Бургас, домакините от Смолян и София. Феноменална игра демонстрира Стела Георгиева, играейки на нестандартна за себе си позиция като разпределител, показвайки колко поливалентен играч може да бъде.
На полуфинала срещнахме сериозна съпротива от Димитровград, дори се наложи на децата ни да спасяват геймбол, но Адел Каменова игра изключително интелигентно, завършвайки с две ръце по пръстите на блокадата в много деликатен момент, когато частта и може би и мачът висеше на косъм. Никол Стоилова довърши започнато и спечелихме гейма с 27-25. След това ученичките ни затвориха мача с лекота.
Днес беше финалът срещу силния тим на МГ „Д-р Петър Берон” от град Варна.
Там ги стовариха обаче „парните чукове” на Габриела Борисова, Габриела Ненова и Божидара Стоянова, които цял мач ги „тероризираха” с неспирните и мощните си забивки. Те нямаха никакви волейболни аргументи срещу златните ни момичета. Така след 25-13 и 25-19 двубоят и турнирът приключиха с 2:0 в полза на ПМГ „Проф. Емануил Иванов”.
„Лъвиците” ни демонстрираха невероятна класа, спортно-технически качества, дисциплина, дързост и постоянство, а в тежките моменти - здрава психика, воля, характер, сърце и душа.
Специални благодарности към всички треньори във ВК „Велбъжд-Олимпия”, които са изградили такива личности и състезатели, без които този успех нямаше да бъде възможен.
Мили деца, обичаме Ви, поздравяваме Ви и желаем много бъдещи успехи в спорта и не само. Сигурни сме, че и на Световното първенство ще представите България и ПМГ достойно!
Състав на отбора:
1. Божидара Стоянова /к/ - 9.б клас;
2. Габриела Борисова - 9.в клас;
3. Адел Каменова - 8.г клас;
4. Никол Стоилова - 10.а клас;
5. Габриела Ненова - 10.а клас;
6. Стела Георгиева - 8.б клас;
7. Стела Васева - 10.в клас;
8. Божана Серафимова - 8.в клас;
9. Леа Кръстева - 7.а;
10. Димитрия Базовичка - 9.г клас.
Страница 1 от 104